Trócsányi Lászlót jelöli a Fidesz az Alkotmánybíróság megüresedő helyére
Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke lesz a következő köztársasági elnök, távozása után megüresedik egy hely a testületben.
Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke lesz a következő köztársasági elnök, távozása után megüresedik egy hely a testületben.
A Fidesz–KDNP államfőjelöltjén, Sulyok Tamáson kívül a kormánypártok által direkt szűkre szabott hétfő reggeli határidőre csak egy ellenzéki jelölés érkezett. De mivel a Mi Hazánk nem tudott elég támogatót gyűjteni Csath Magdolna indításához, csak Sulyok neve lesz a szavazólapon.
Éjszaka várhatóan az életvégi döntésekről lesz egy négyórás vita.
A párt szerint a valódi kérdés továbbra is az, hogy milyen indokkal kapott kegyelmet K. Endre.
Mikor és kinek jött az első jelzés, hogy V. János zaklatja a gyermekeket a bicskei gyermekotthonban? Hogyan lehet, hogy ennek ellenére állásában maradhatott, sőt, ki is tüntették? Miért merült fel a sajtóban Polt Péternek, Áder János testvérének, vagy épp Szentkirályi Alexandrának a neve? Összeszedtük, kik mikor tudták meg, hogy valami nem stimmel V. Jánossal, mikor milyen dokumentumok születtek minderről, hogy aztán még évekig keringjen az államigazgatás és az igazságszolgálgatás útvesztőjében a molesztálási ügy.
Tölgyessy szerint óriási politikai áldozatot hozott a miniszterelnök azzal, hogy lemondatta Novákot.
Orbán nyilvánvalóan nagyon megfontolta, hogy a Schmitt-, de főleg a Novák-fiaskó után hogyan dönt a leendő államfő személyéről. Abból, hogy hogyan, és végül kit választott, kik jöttek szóba, és miért nem ők lettek a befutók, sok minden kiolvasható a politikai helyzetről.
A lapnak fontos szerepe volt a K. Endre-ügy kirobbanásában.
A kegyelmi botrány kirobbanása óta először beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök. Beszélt a K. Endre-ügyről, bár sem Novák Katalin, sem Balog Zoltán, sem Varga Judit nevét nem ejtette ki. Viszont azt mondta, átvilágítás jön a gyermekvédelmi rendszerben, amelyet személyesen fog felügyelni. Előkerült a brüsszelezés és a sorosozás is, majd azt mondta: pénteken komoly hadiipari megállapodást fog kötni Svédország miniszterelnökével.
Az Alkotmánybíróság elnöke, egykori ügyvéd, aki a kormánypárti kétharmad miatt biztosra veheti, hogy ő lesz Novák Katalin utódja. Az is biztosnak tűnik, hogy Sulyok egészen más karaktert fog államfőként vinni, mint amilyet Novák Katalinnak épített kommunikációs stábja: búcsút inthetünk az ablakpucolásnak és a sütisütésnek is.
Bár Novák Katalin lemondását hivatalosan még el sem fogadta az Országgyűlés, a Fidesz–KDNP már megtalálta a kegyelembotrányba belebukott államfő utódját. Bejelentették azt is, hogy érkezik az Orbán Viktor által már ígért új "gyermekvédelmi" törvénycsomag, és hétfőn megszavazzák a NATO-bővítését Svédországgal.
Talán érdemes volna megnézni a Novák Katalin által az elmúlt két évben kiosztott maradék negyvenkilenc kegyelmi döntést is, írja szerzőnk. Vélemény.
Ragaszkodik az anonimitásához, de elindított egy Facebook-oldalt az az ügyvéd, aki a sajtó figyelmébe ajánlotta azt, hogy K. Endrének elnöki kegyelmet adott Novák Katalin.
Miután az exminiszter püspök múlt héten lemondott a református zsinat lelkészi elnökségéről, a Debrecen-Kossuth Utcai Református Egyházközség Presbitériuma nyilatkozatban is elhatárolódott tőle.
Egynapos parlamenti ülés lesz csak jövő héten, ezért igyekeznek belesűríteni mindent: 19 hónap halogatás után szavazás a svéd NATO-csatlakozásról, elfogadja a törvényhozás Novák Katalin lemondását, ideglenes államfővé Kövér László lép elő, és megtartják az élet végi döntésekről szóló vitát is.
A Táncsics Mihály-díjas műsorvető azután intett búcsút a Novák Katalin tanácsadói testületében betöltött pozíciójának, miután kiderült, hogy a köztársasági elnök megkegyelmezett a bicskei pedofil ügy egyik elítéltjének.
Már az idézet elhelyezésekor is trükköztek: az idézetet felvésték, de Balog nevét csak azután tüntették fel, hogy lemondott a miniszterségről.
Balog Zoltántól hamarabb várta volna a lemondást a hvg.hu által megszólaltatott egyik fideszes. A Várkert Bazárnál kérdeztük a kormánypárti politikusokat a kegyelembotrányról.
A Direkt36 rekonstruálta annak a néhány napnak az eseményeit Orbán Viktor környezetében, amely a Novák Katalin és Varga Judit lemondásához vezetett. A lap szerint a kormány propagandagépezetét váratlanul és felkészületlenül érte a kegyelmi ügyben kirobbant botrány.
Orbán Viktor rendszerét már rég nem az erkölcs és az értelem, hanem a folyamatos felmérések és az eredményeikre reagáló agytröszt működteti – mondta Kaltenbach Jenő a Népszavának. A Párbeszéd államfőjelöltje szerint az Orbán-kormány most már mindent a hatalom megtartásának rendel alá, de nem is tehet mást, hiszen ha megbukik, a tagjai mennek a börtönbe.